Ta strona wciąż jeszcze nie jest skończona.

Aczkolwiek mam ostatnio coraz więcej pomysłów na to, jak ją rozwinąć, więc mam nadzieję, że już niedługo będzie tutaj coś ciekawego. :)

Generalnie, na ten moment, z informacji o witrynie, mogę powiedzieć, że postanowiłem dać jej w końcu nowy, znacznie lepszy i bardziej przejrzysty wygląd.
Myślę, że przeglądanie jej teraz jest znacznie przyjemniejsze niż wcześniej, a jasne barwy nadają tej małej witrynce znacznie weselszy ton.
Nadal jednak pozostaję miłośnikiem szarych barw, bo kto powiedział, że one muszą być zawsze interpretowane na smutno? :)
Spróbuj wyobrazić sobie chłodne popołudnie (ale nie bardzo zimne - chłodne) z lekko mżącym deszczem, gdy lekki powiew wiatru jest doskonałym, orzeźwiającym uczuciem, a Ty idziesz przez spokojne, ciche miasto...
Całkiem przyjemna wizja, prawda? :) Tak więc taki wygląd nie musi być smutny. :)

Hehe, poniosło mnie z tą wyobraźnią. ;)
Wracając do strony, pewną nowością jest wykorzystanie skryptów JavaScript. Bardzo długo wzbraniałem się przed ich użyciem na mojej stronie, ale stwierdziłem, że upieranie się przy tym nie do końca ma sens.
Postanowiłem napisać dwie bardzo leciutkie funkcje, których zadaniem jest dostarczenie możliwości rozwijania i zwijania wpisów. Dzięki temu udało mi się osiągnąć niespotykaną (jak na tą witrynę) czytelność.
Myślę, że ze względu na lekkość tego skryptu, nie ma powodów do obaw, że strona będzie mocno obciążać przeglądarkę - obie funkcje zawierają tylko po trzy linijki kodu bez wykorzystania żadnej pętli. :)

Kolejną nowością jest inny sposób prowadzenia nagłówków RSS.
Tak, po przejrzeniu kilku witryn internetowych i subskrybowaniu różnych kanałów RSS zauważyłem, że większość stron prowadzi takie nagłówki w taki sposób, że jednorazowo w pliku znajduje się tylko dziesięć ostatnich wpisów.
Jest to bardzo logiczne posunięcie, ponieważ przy każdym pobraniu pliku z nagłówkami można w ten sposób przesłać znacznie mniej danych, osiągając ten sam efekt w krótszym czasie.
W końcu interesują nas nowości więc nie musimy ciągle dodatkowo pobierać pierwszego wpisu, prawda? ;)
W każdym bądź razie, podjąłem decyzję, że dla nowych osób, a także tych, co mają ochotę pobrać wszystkie nagłówki od nowa będzie dodatkowo dostępny kanał ze wszystkimi wpisami, jakie kiedykolwiek znalazły się na tej stronie.

Jeśli już jesteśmy przy nowych zasadach prowadzenia nagłówków na mojej stronie, to nie mógłbym nie wspomnieć o nowej części mojej witryny, jaką jest Archiwum Aktualności.
Pamiętam, że moja witryna zawsze miała ten problem, że strona główna była, przeraźliwie wręcz, nieczytelna przez ogromną ilość nieuporządkowanego tekstu i zbyt dużą ilość wpisów w aktualnościach.
Koniec z tym. Od teraz na stronie głównej w aktualnościach znajdować się będzie tylko dziesięć ostatnich wpisów, a reszta będzie od razu trafiać do Archiwum Aktualności.
Myślę, że w ten sposób przeglądanie tej strony stanie się znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze.

Na ten moment strona dalej pozostaje napisana w czystym XHTMLu bez wykorzystania PHP. I jest to zresztą jej największy mankament.
W związku z tym, ze względu na wygodę w prowadzeniu strony, postanowiłem, że Archiwum Aktualności będzie stroną dość długą, przez co dział ten będzie przypominać niestety starą wersję mojej strony.
Niestety na razie musi tak pozostać. Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad przejściem na płatny pakiet hostingowy z opcją obsługi języka PHP, dzięki czemu strona mogłaby stać się jeszcze bardziej przejrzysta, a nawet interaktywna - może przemyślałbym opcję logowania i komentowania? Kto wie. :)
Jeśli masz ochotę, odezwij się do mnie (zajrzyj do działu Kontakt, już cokolwiek tam wreszcie jest) i po prostu daj mi znać, czy odwiedzasz moją stronę, czy lubisz to robić, itp. Może dzięki temu łatwiej będzie mi podjąć decyzję o przejściu na PHP. :)
Ostatnio odnosiłem wrażenie, że kompletnie nikt już nie odwiedza tej witryny, przez co podjąłem decyzję, żeby na razie zatrzymać pomysł z przejściem na płatny hosting z obsługą PHP - zwyczajnie uznałem, że nie ma to na razie sensu. Może kiedyś. :)

Strona wciąż nie ma natywnego wsparcia dla urządzeń mobilnych. Obawiam się, że przeglądanie jej na smartfonie, czy tablecie (nie wspominając już o starszych urządzeniach) na razie nie ma większego sensu.
To jest kwestia, która oczywiście wymaga jeszcze dopracowania, jednak myślę, że to uda mi się zrobić prawidłowo dopiero po przepisaniu strony do PHP, kiedy dodałbym możliwość wyboru skórki i poziomu kompatybilności z przeglądarką.
Choć można by tymczasowo spróbować coś wymyślić z, i tak już obecnym od tej wersji na mojej stronie, JavaScriptem, tyle że byłoby to raczej bez większego sensu.

Cały czas dokładam wszelkich starań, aby strona działała poprawnie na jak największej ilości dostępnych przeglądarek, jednak nie wszystko jest tak proste do wyłapania lub nie zawsze mam możliwość, aby coś właściwie przetestować.
Moim głównym celem było, żeby ta strona dała się "w jakiś racjonalny sposób" uruchomić nawet na bardzo starych przeglądarkach internetowych, jak np. K-Meleon 1.5.4, czy Mozilla Firefox 4 (oraz 12).
Często jednak nie mam nawet możliwości, aby sprawdzić działanie strony w jakichś konkretnych warunkach, np. na przeglądarkach internetowych dla systemu AmigaOS.
Proszę Cię o wyrozumiałość, jeśli strona nie ładuje się poprawnie na Twojej przeglądarce - myślę, że w razie czego wszystko jest do naprawienia. Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie w sprawie tej strony - serdecznie zapraszam Cię do kontaktu. :)

Na mojej stronie z czasem zaczną pojawiać się obrazki! Jupiiiiiiii! Najwyższy czas, co nie? ;)
Obrazki były w planach od samego początku, tylko nie było właściwej okazji do ich umieszczania na stronie - myślę, że winny temu był poprzedni design strony, który był mocno ograniczający.
Teraz zacznie się to w końcu zmieniać, jednak nie od razu. Myślę, że na razie najważniejsze jest skończenie tej witryny, a na dodatkowe grafiki, czy zdjęcia przyjdzie czas - cierpliwości. :)

Kolejną nowością jest to, że uzupełniłem już częściowo główne strony witryny (między innymi wspomniany wcześniej dział Kontakt) i mam nadzieję w końcu dociągnąć je do końca.
Nowy i całkiem przejrzysty wygląd strony motywuje mnie do jej ukończenia. :)

Z ciekawszych i ważniejszych nowości to chyba byłoby na tyle. W związku z tym, chyba czas najwyższy na bardzo krótkie nakreślenie jednej z najważniejszych zasad Regulaminu Serwisu, która obowiązywała przez cały czas i obowiązuje nadal.
Docelowo, pełny regulamin korzystania z witryny będzie najprawdopodobniej gdzieś w tym miejscu, czyli w dziale O stronie. Dlatego przy okazji częściowej aktualizacji tej podstrony, czas najwyższy o wyżej wymienionej zasadzie wspomnieć:

Wszystkie materiały zawarte na tej stronie (tj. teksty, grafika, logotypy, nazwy, muzyka, projekt graficzny strony - także stary, itp.), z wyłączeniem ewentualnych cytatów oraz częściowym wyłączeniem tzw. coverów, czy wariacji (stosownie opisanych odpowiednio jako cytat, cover, bądź wariacja), w tym utwory muzyczne udostępniane przeze mnie za pośrednictwem serwisu SoundCloud, są mojego autorstwa. Kopiowanie (z wyłączeniem materiałów opisanych jako przeznaczone do ściągnięcia) i/lub modyfikowanie jakiejkolwiek części tego serwisu lub utworów udostępnianych za pośrednictwem serwisu SoundCloud, dalsze rozpowszechnianie, jak również wykorzystywanie wyżej wymienionych materiałów w celach innych niż informacyjne, czy kontaktowe bez pisemnej zgody autora (tj. mnie) jest surowo zabronione! Jeśli jesteś zainteresowany(-a) wykorzystaniem powyższych materiałów w sposób nieprzewidziany przez ten zapis - koniecznie wcześniej skontaktuj się ze mną (zajrzyj do działu Kontakt).
Jednocześnie informuję, iż wszelkie zastrzeżone nazwy handlowe, które zostały użyte na tej witrynie i/lub w opisach moich utworów umieszczonych w serwisie SoundCloud, zostały wykorzystane jedynie na zasadzie "dozwolonego cytatu" i są one własnością ich odpowiednich właścicieli.

Cóż, odrobina formalności też czasem musi się niestety znaleźć. :) Mówiąc to wszystko może odrobinę przyjaźniej: proszę Ciebie, jako Użytkownika tego Serwisu i materiałów pośrednich (np. moich utworów umieszczonych w serwisie SoundCloud) - używaj tych materiałów zgodnie z ich przeznaczeniem, nie działając jednocześnie na szkodę ich twórcy, czyli mnie, a jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problem - wal śmiało (w tym celu zachęcam Cię do odwiedzenia działu Kontakt). Z góry najserdeczniej Ci dziękuję. :)

Hehe, widzę że konkretnie się rozpisałem. :D
Wystarczy już chyba tego pisania - myślę, że wspomniałem o wszystkim, co było ważne. Życzę Ci miłego korzystania z mojej małej witryny!

Pozdrawiam!
Magnetic-Fox.15 maja 2020 r.